ציוד מטבח הכרחי למסעדות

ציוד מטבח איכותי משפיע על איכות המנות

כל פתיחה של מסעדה וניהול עסק בתחום המזון כרוך בלא מעט קשיים ובקבלת החלטות שמתבצעות למעשה כל יום. יש מגוון של מסעדות מומלצות בירושלים, בתל אביב ובצפון הארץ שמחזיקות מעמד לאורך זמן, בעיקר בזכות הציוד האיכותי שיש להן במטבח שמאפשר התנהלות מקצועית ובישול איכותי בחלל המטבח.

פתיחת מסעדה חדשה

כשמעוניינים לפתוח מסעדה, מוכרחים לקחת בחשבון את מנעד הסוגיות שדרוש לציוד מקצועי במטבח. לא בכדי תוחלת החיים של מסעדות בארץ הן לא ארוכות, כיוון שיש משמעות רבה לטיב ואיכות הציוד שמגיע למסעדה ולרבות למטבח שלה, ומדובר בעלויות גבוהות. לכן, לפני כל פתיחה של עסק, חשוב להבין שמדובר בהשקעה יקרה אבל הכרחית, על מנת להצליח להחזיק מקום לאורך זמן ולאפשר לו להצליח. במאמר להן נספק מידע אודות חשיבות הציוד למטבח בכל מסעדה.

בחירה נבונה של ציוד מטבח

בחירת ציוד מטבח למסעדות זה אלמנט שאין לזלזל בו וחייבים ליישם אותו בכובד ראש. לפני הכל חשוב לבחור את סוג התפריט לפני שממהרים לרכוש את המכשור והציוד. התפריט צריך להיות מגובש ומדויק כי הוא זה שברובו יכתיב את סוג הציוד שתזדקקו למסעדה שלכם. תפריט שהוא מגובש מספק את כל המידע על איזה ציוד וכלים ידרשו עבור כול הבישול והאפייה שמצוינים בתפריט שהתגבש. 

הציוד שדרוש במטבח במסעדות

לרוב יש מגוון של מכשירים שכמעט כל מטבח במסעדה נוהג לרכוש, אך חשוב שהמכשירים וכל שאר הציוד יהיו מותאמים, כפי שהוזכר, לתפריט, לגודל החלל, ולמיומנות של הטבחים והשפים. המכשירים שנהוג לרכוש למסעדה הם: מקררים תעשייתיים, מעדניות תצוגה, משטחי חימום, מקפיאים, צ'יפסר, פלנצ'ה, ועוד. יכול להיות שחלק מהציוד שיש במסעדות רבות לא תזדקקו כלל, כיוון שהתפריט שבחרתם לא ידרוש את הציוד הזה, וכך תמנעו מרכישה מיותרת.

גודל המטבח

גם לגודל המטבח יש משמעות, חייבת להיות התייחסות לחלל עצמו של המטבח, מטבחי מסעדות לא נחשבים לגדולים וחשוב שהעבודה בחלל תהיה נוחה ונגישה, לכן רצוי לדעת לנצל בחכמה וביעילות מקסימלית כל מילימטר רבוע בחלל. אם כך, בכל תכנון של רכישת מכשור וציוד למטבח מומלץ לתכנן מראש היכן מתכוונים להניח אותם באופן כזה שיחסכו מקום ויתמקמו היטב בחלל. 

 

סכו"ם וכלי הגשה 

מלבד כל הציוד המסיבי שנדרש למטבח במסעדה, יש צורך בציוד של כלים איכותיים שמאפשרים עבודה מהירה ויעילה ביותר, כמו סכינים טובים לחיתוך, סירים, מחבתות, כפות בחישה, קוצצי ירקות ועוד כלים איכותיים שיקלו על העבודה, יכניסו יצירתיות למטבח ויצליחו להוציא מנות מיוחדות במנעד של אפשרויות הגשה.