במקום לחגוג במסעדה, הזמינו שף עד הבית

כשתזמינו שף פרטי עד הבית תזכו לחוויה קולינרית אינטימית ומיוחדת שלא הייתם מקבלים במסעדה

אתם מעוניינים לציין אירוע בעל חשיבות, ויודעים שאוכל צריך להיות חלק בלתי נפרד מהחוויה. האופציה הראשונה שאתם שוקלים היא הליכה למסעדה, פתרון די שגרתי שנראה לכם פחות מתאים לחגיגיות שאתם מצפים לה. אתם מעוניינים לחדש ולבחור באופציה שתהיה טעימה, נגישה ובעיקר מיוחדת. אז מישהו מציע לכם את האופציה להזמין שף עד פתח הבית שלכם, ואתם מבינים שיכול להיות שבזה הרגע אתם יכולים לסמן "וי" על הפן הקולינרי בחגיגה שלכם.

ראשית: על החסרונות שבמסעדות

הזמנה של שף עד הבית, הידועה גם בתור שף מארח, היא רעיון מצוין עקב לא מעט סיבות. הראשונה, עליה רמזנו כבר קודם לכן, היא שהדבר מיוחד הרבה יותר. הישראלי הממוצע מבקר במסעדות לא מעט פעמים, החל ממספר פעמים בחודש ועד למספר פעמים בשבוע. האם הליכה למסעדה במצב הדברים הזה תהיה חגיגית? בהרבה מאד מקרים התשובה לכך היא שלילית. יש אמנם מסעדות מצוינות בישראל, אבל מבחינת החוויה של הסועדים – רובן אינן מחדשות יותר מדי.

 

הליכה למסעדה יכולה להיות בילוי חברתי, אבל לא תמיד בילוי חגיגי. אי אפשר לצפות שהמסעדה תהיה ערוכה אך ורק ולקבל אותנו, אלא אם אנחנו משלמים הון תועפות וסוגרים אותה. צריך לקחת בחשבון בעיות אפשריות בהגעה למסעדה עבור חלק מהחוגגים, זמן וכסף על דלק (ובהרבה מקרים גם על חניה), פקקים שיפגעו בחוויה, חוסר התאמה של המסעדה לאירוע (למשל, מוזיקה שלא תמיד תתאים לטעמם של החוגגים) וכיוצא באלה.

הפתרון המתבקש – שף פרטי

שפים מארחים, המציעים את שירותיהם עד פתח הבית, יכולים להיות פתרון אידיאלי במצבים אלה – פתרון שמבטל את החסרונות הטבעיים של הליכה למסעדה. הדבר הראשון שהוא מציע הוא בילוי אינטימי, באווירה שאתם הכי אוהבים ובבית שאתם מכירים ומרגישים בו בנוח. השף הפרטי הוא פתרון מצוין עבור אירועים שמעצם ההגדרה שלהם צריכים להיות אינטימיים מאד, דוגמת הצעת נישואין או ציון יום הולדת לבן או לבת הזוג. הוא יתאים גם עבור אנשים שמתקשים לצאת מביתם מסיבות אלה או אחרות, לדוגמא אנשים קשישים שבני משפחתם חוגגים להם את יום ההולדת.

ארוחות בהתאמה אישית

עוד משהו שמקבלים כאשר מזמינים שף מארח הוא התאמה מלאה של התפריט לצרכים ולרצונות שלכם, עד לרמה של הגשמת כל החלומות הקולינריים. השף מכין פעמים רבות ארוחות בהתאמה אישית לבקשות המזמינים, על פי חומרי הגלם שהם בוחרים או אפילו בהתאם לתשתיות הקיימות בבית שלהם (יחד עם זאת, ברור שאפשר לצפות ששף יגיע עם ציוד בישול משלו). התוצאה היא שהחוויה תהיה כאן שונה מכל מה שמכירים, ובוודאי גם טעימה.

שאלת המחיר

יש אנשים שחושבים שהזמנת שף פרטי תהיה כרוכה בסכומים בלתי הגיוניים המשולמים עליו. הם טועים. שפים רבים מהשורה הראשונה כיום – ויש לזכור שהשף אינו חייב להיות בעל שם עולמי כדי להיות מוצלח – מציעים את שירותיהם במחירים שהם באמת ובתמים שווים לכל כיס. לא תמיד יהיה פער בין מחיר הבילוי במסעדה לבין מחיר הזמנת השף המארח, מה גם ששף פרטי מונע מאיתנו את העלויות הנלוות של ביקור במסעדה שהזכרנו מעלה. אין זה אומר שכל ארוחת ערב שאנחנו עורכים צריכה להיות מבית היוצר של שף פרטי, אבל בהחלט שניתן לעשות זאת בחגיגות ובאירועים המיוחדים בלי לרוקן את החשבון בבנק.