אילו קינוחים אופייניים לעיר ירושלים

ירושלים היא עיר מיוחדת, זאת כל אחד יודע. בתוך בליל העמים, העדות והאנשים, צמחו מספר קינוחים שאופייניים מאוד לעיר ירושלים.

בשנים האחרונות עוברת על ישראל מהפכה קולינרית רחבת היקף. במסגרת המהפכה הזו, הישראלים מבינים יותר באוכל. במקביל, רבים מהישראלים נהפכו לפתוחים יותר בכל הקשור לטעמים ומאכלים חדשים, בעיקר כאלו שלא היו נהוג לאכול בארץ, כמו פטריות כמהין, גבינות יוקרתיות, תבלינים מיוחדים כמו זעפרן, מוצרי אפייה חדשניים ועוד. במקביל, רבים מהישראלים הפכו לאנינים יותר וכיום הם שמים לב לדקויות ולמורכבות של טעמים באוכל שמוגש להם.

על הקולינריה הירושלמית

לחובבי הקולינריה והפודי'ז הישראלים, ירושלים מהווה סוג של אטרקציה. פריחתו המחודשת של שוק מחנה יהודה, על הקולות הצבעים ובעיקר מגוון הטעמים האדיר שיש בו, הביא לשגשוג של הסצינה הקולינרית בעיר. במקביל, נפתחו מספר מסעדות שף, אשר רובן מתבססות על חומרי גלם טריים מהשוק, אשר הפכו את הסצינה הקולינרית בירושלים לתוססת וטעימה במיוחד. כך, לירושלים מקום של כבוד במהפכה הקולינרית שעוברת על ישראל.

 

בתקופה האחרונה, ישראלים רבים גילו את המטעמים הרבים שיש לירושלים להציע. אמנם רוב הישראלים חושבים על מעורב ירושלמי או מסעדת פתיליות עם סירים עמוסים במרק קובה, אורז ושעועית כשחושבים על האוכל בירושלים, אך מסתבר כי ישנם לא מעט קינוחים טובים שאופייניים לעיר ירושלים.

מאפים אופיינים לירושלים

ירושלים, תאמינו או לא, מצטיינת במיוחד באפייה. לא ברור למה, אבל בירושלים תוכלו למצוא שלל מאפיות מעולות, שמציעות מאפים טעימים מיוחד. בירושלים ניתן ליהנות מאחת מהחלות הטובות בעולם במאה שערים, וממאפים מתוקים מיוחדים בשוק מחנה יהודה, בו תוכלו לרכוש גם שלל מוצרי אפייה שישדרגו את האפייה הביתית שלכם לדרגת קונדיטור.

 

מגוון רחב של קינוחים

אחד המאפיינים הבולטים של ירושלים היא רב התרבותיות שבה. האוכלוסייה הערבית שבעיר תורמת גם כן מספר קינוחים המאפיינים את העיר. טיול בעיר העתיקה יפגיש אתכם עם כמה קינוחים אופיינים לישראל וירושלים כמו כנאפה מתוקה, בקלוואות עם מגוון פיצוחים כמו פיסטוקים, שקדים, בוטנים ועוד, ושאר מאפים ומוצרי אפייה.

 

הסצנה הקולינרית בירושלים הביאה גם ליצירתם של מספר קינוחים מודרניים יותר המאפיינים את העיר. על העוגות של קפה קדוש כבר שמעו למרחקים, וכל מי שטעם את הקינוחים של המסעדות הפועלות בתוך מלונות היוקרה שבעיר (כמו מלון המלך דוד ומלון הוולדורף אסטוריה החדש) לא מפסיק לדבר עליהם. בנוסף, בעיר התפתחו מספר מסעדות שף, אשר משתמשות במוצרי אפייה איכותיים ומיוחדים, ומגישות קינוחים משגעים לאורחים שלהם.