בחירת תנור אבן למטבחי מסעדות

בתור בעלי מסעדה אתם יודעים כי לבחירת חומרי הגלם יש חשיבות רבה מאוד. כך גם כאשר בוחרים תנור למטבח המסעדה.

עסקי המסעדות מהווים את אחד התחומים המורכבים והמאתגרים ביותר בכלכלה הישראלית. על מנת לשרוד את השנים הראשונות, בהן העסק בקושי מכסה את ההוצאות, ואף לעמוד בתחרות האינסופית המתקיימת בכל עת על הלב, על החך ועל הארנק של הצרכן – חשוב מאוד לקבוע מראש סטנדרטים גבוהים מאוד למאכלים שתגישו. אחת הדרכים הבטוחות להשיג זאת היא באמצעות ציוד אפייה, צלייה, טיגון ובישול יוצא דופן. היתרון הגדול בכך טמון בעובדה שפתרון זה אינו תלוי בגורמים חיצוניים כמו כח אדם. במילים אחרות, אם רוכשים תנור אבן איכותי שמפיק מאכלים משובחים, תמיד יהיו לכם מספיק לקוחות רעבים ונאמנים.

סוגי תנורי אבן שונים המתאימים למטרות שונות

תנור אבן, או בשמו הנוסף – טאבון, הוא למעשה חזרה למקורות. זו הדרך הטובה ביותר להשיג את הטעמים הנעימים ביותר של מאכלים ביתיים, שיחד עם זאת לא ניתן להשיג באמצעות בישול בבית, גם בתנור החשמלי האיכותי ביותר. למעשה, ההבדל בטעם יהיה כל כך מובהק, שאנשים תמיד יחזרו ליהנות מהמאכלים שוב ושוב. טאבון עשוי להתאים להכנה של אינספור מאכלים: פיצות, תבשילי קדרה, צלי וכיוצא באלה.

סוגי תנור האבן נבדלים אלה מאלה בצורה הבאה:

  • ·          גודל – הגדלים השונים מתאימים לשימושים שונים בהתאם לאופי הפעילות: מסעדת בוטיק, מסעדה לאירועים גדולים הנדרשת לספק מנות רבות תוך פרק זמן קצר.

  • ·          ניידות – הניידות של תנור נדרשת כאשר מדובר במסעדה משולבת קייטרינג, או כאשר התכנון הוא להעמיד את התנור בחצר. הניידות מסופקת באמצעות גלגלים בתחתית התנור, ובאופן טבעי תוספת זו מעלה את המחיר.

  • ·          עמידות בפני טמפטורות ברמות שונות – לא כל תנור יכול להחזיק מעמד בטמפרטורות ברמות שונות לאורך זמן. זו הסיבה לכך שבעלי מסעדות רבים בוחרים לשלם תוספת מחיר לאבן שמוט על מנת לקבל את העמידות הגבוהה ביותר, המסופקת בשל העובדה שהאבן עברה עיבוד ראשוני בטמפרטורה של 1500 מעלות.
  • ·          צורת הסקה – עצים, גז או שילוב בין השניים – לכל סוג הסקה יש יתרונות ושימושים שונים, כך שבהתאם לאופי השימוש, לסוגי המאכלים ולרושם שברצונכם לעשות על האורחים תוכלו לבחור את השיטה המתאימה ביותר.

מדוע מחיר לאבן שמוט שווה את ההשקעה?

הדרך הטובה ביותר להשיג את התוצאות הטובות ביותר בהזמנת תנור אבן היא הזמנה אישית. כך ניתן לקבל מחיר לאבן שמוט ולדעת בדיוק כמה עלה לכם כל רכיב בתנור, לחשב הוצאות ובמידת הצורך גם לערוך שידרוגים נפרדים עבור אלמנטים שאינם מספקים יותר את הצרכים שלכם. בשורה התחתונה, על מנת לבצע בחירה נכונה ביותר בכל הקשור לתנור עבור המסעדה שלכם, הדבר הכי חכם ונכון לעשות הוא לפנות לחברה מקצועית העוסקת בתחום ומסוגלת לתת מחיר תחרותי ומתאים לתקציבכם, ואף לוודא שהמוצרים אכן עונים לדרישות השונות של התחום וגם של המסעדה שלכם באופן ספציפי. תנור אבן איכותי ומקצועי ישדרג את הפעילות שלכם בצורה בלתי רגילה.