איך להתאים את תפריט המסעדה לבני הגיל השלישי

למרות מה שנהוג לחשוב, בני הגיל השלישי מבלים גם הם במסעדות, במיוחד בשעות הבוקר. חשוב לענות על הצרכים שלהם ולכן יש להתאים את תפריט המסעדה גם לקהל המבוגר יותר.

האוכל מהווה את אחת ההנאות הגדולות ביותר בחיים שלנו. רבים משייכים עובדה זו לכך שבאופן אידיאלי, הדבר הראשון שעושה אדם באופן עצמאי בשנייה שהוא נולד הוא לנסות ולהתחיל לינוק. כך גם בחודשים הראשונים לחיינו האוכל מהווה את עיקר העיסוקים שלנו, ויחד עם זאת גם את אחת ההנאות הגדולות ביותר. רבים יסכימו שאין תחושה נעימה יותר מאשר הבטן המלאה, התיאבון הבריא ותחושת הסיפוק שבאה לאחר ארוחה טובה. בהתאם לכך, אחת הסיבות המובהקות לדיכאונות שבגיל הזהב היא העובדה הפשוטה שההנאות הקטנות הללו כבר אינן נגישות יותר כפי שהיו בעבר.

 

החשיבות של התאמת התפריט של המסעדה לגיל השלישי

כיום קיימת מודעות גדולה יותר לאיכות האוכל, והדרישות כלפי מקומות שונים המספקים פתרונות הסעדה הולכות וגדלות. אך בעוד בקרב אנשים צעירים פעמים רבות מדובר בתופעות שמקורן יותר אידיאולוגיים, בקרב הגיל השלישי מדובר בצורך אמיתי. לצד ההתאמה של תזונה בבית אבות, אנשים רבים עדיין מעוניינים לבלות במסעדות ובבתי קפה, הן עם חברים ובעיקר עם הילדים והנכדים. במקרים אלה, אף אחד לא ירצה להרגיש יוצא דופן או מוגבל באפשרויות הזמנת האוכל. לכן, כדאי מאוד להתאים תפריט לכמה שיותר אנשים בחברה, כיוון שפתרון זה יתרום רבות לפופולריות של המקום ויספק תנועה קבועה גם בימי חול בבוקר ובצהריים – השעות שבהן אנשים שעדיין עובדים לרוב מדירים רגליים ממסעדות, ודווקא בני הגיל השלישי יכולים למלא את החסר.

הפעולות הדרושות בכדי להתאים את התפריט לבני הגיל השלישי

לאחר שהחשיבות של התאמת התזונה לבני הגיל השלישי שקעה ועוכלה (תרתי משמע), יש לחשוב על פעולות ספציפיות שרצוי לבצע על מנת להשיג מטרה זו. לדוגמא, כדאי לחשוב על גרסאות קלות יותר של המאכלים הכבדים: ללא גלוטן, חלב או קמח לבן. פעולה קטנה כמו הוספת לחם דגנים מלא לסלט במקום פוקצ'ה לבחירת הלקוח כבר עשויה להפוך את המקום לאטרקטיבי יותר עבור בני הגיל השלישי. אם אינכם יודעים כיצד לעשות זאת, תוכלו לפנות למומחים שאחראיים על תזונה בבית אבות לקבלת ייעוץ מקצועי.

התאמה גם בפרטים הקטנים

רוב האנשים חוזרים לאותם המקומות בזכות הפרטים הקטנים, ולאו דווקא בגלל הארוחות הכי בולטות בתפריט. כך, השקעה במשקאות המתאימים לגיל השלישי כגון מיצים, שייקים ירוקים בריאים, מי לימון ממותקים בדבש, קוקטיילים נאים ומלאי אנרגיה – כל אלה יסייעו להנגיש את המסעדה או את בית הקפה לאנשים מבוגרים. מאכלים טעימים וגם רכים עבור השיניים הרגישות או המלאכותיות של בני הגיל השלישי גם הם עשויים להיות היתרון החזק והמפתיע שלכם. חישבו על מה אתם הייתם רוצים לאכול, לשתות ולראות במקומם, והפכו את החיים ליותר נעימים ומהנים עבורם, והפעולה האדיבה הזאת תחזור אליכם – גם בצורת לקוחות רבים, מרוצים ונעימים וגם בתור תופעה חיובית שבסופו של דבר תהיה רלוונטית גם בשבילכם, כשתגיעו לגיל מופלג.

על בני הגיל השלישי קיימות מגבלות מבחינת האוכל שהם יכולים לאכול. אם אתה בעל מסעדה כדאי מאוד שתתאים את התפריט גם לקהל המבוגר כיוון שהם פוקדים את המקום בשעות הבוקר.