סוגי התמחויות של מסעדות

הנה כמה רעיונות למסעדות מתמחות, שונות במקצת מהמסעדות הרגילות שבהן תתקלו ביום-יום. בין אם אתם חוגגים אירוע או שסתם בא לכם ערב של כיף, נסו את אחד מסוגי המסעדות המתמחות, שבוודאי יתאים לכם. כאן אנחנו מביאים לכם שתי דוגמאות

 

בכל רחבי הארץ ישנן מסעדות רבות, תוכלו לחפש ולמצוא מתוך רשימת מסעדות בישראל. אפילו בעיר קטנה או בעיירה אפשר למצוא לפחות מסעדה אחת או שתיים טובות. לפעמים אנחנו מחפשים מסעדה לארוחת צהרים קלה, או ארוחת ערב לא מחייבת, אבל לפעמים אנחנו מחפשים בין המסעדות מסעדה כזאת, שתיתן לנו יותר מאשר חווית האוכל בעצמו: שתהיה בה אווירה מיוחדת או שתהיה לה התמחות בתחום מסוים או מטבח מסוים. במסעדות כאלה ההנאה שלנו תהיה גם מדברים אחרים, מלבד האוכל עצמו.

 

מסעדות מתמחות לפי סוג מטבח

 

מסעדות מסוג זה באמת לא חסרות: איטלקיות, מזרחיות או 'סיניות'... במקומות אלה יגישו לנו אוכל בדגש על מטבח מסוים, לפי מיקום גיאוגרפי. חלק מהמסעדות יגישו מנות מסורתיות של ממש: במסעדות מסוג זה, האיכות נשפטת לפי מידת ההתאמה שיש בין המנות במוגשות במסעדה לבין המנות המקוריות. במילים אחרות, אם תכנסו למסעדה איטלקית 'מסורתית', תוכלו לצפות לכך שהאוכל יהיה בטעמים שאתם זוכרים מהטיול האחרון שלכם לארץ המגף.

 

בניגוד למסעדות מסורתיות מסוג זה, ישנן לא מעט מסעדות שף מתמחות שבהן השף מבשל בנוסח מטבח זה או אחר. מסעדות אלה משתמשות בתבלינים, בטעמים ובסגנון המטבח המדובר, אבל טכניקות הבישול ובעיקר מרכיבי המנות המוגשות יהיו שונים מאוד מה'מקור' המסורתי. אם אתם רוצים לאכול אוכל מסורתי, ומחפשים מסעדות אותנטיות, בדקו קודם שאכן מדובר במסעדה בסגנון המטבח המסורתי, ולא במסעדה 'בסגנון'. לעומת זאת, אם תחליטו לצאת למסעדת שף שמבשל בסגנון כלשהו, מובטחת לכם אכן חוויה אחרת.

 

מסעדות שמתמחות ביין: ברי יין

 

מסעדות אלה שמות את הדגש בראש ובראשונה על תפריט יין רחב וטוב. ברוב המקרים אלה מקומות לאירועים קטנים, שמציעים תפריט לא גדול אבל בכל זאת מגוון. היתרון הגדול של מקומות אלה – ברי יין – הוא ברשימת היינות שלהם: כל אחד ממסעדות אלה יכול להיות גן עדן קטן לחובבי יין, כיון שבבר יין אפשר להזמין מגוון גדול של יינות בכוסות ולעיתים גם בחצאי בקבוקים. כך, לאורך הערב, אפשר להתנסות בסוגי יין שונים.

לצד ברי היין הרגילים, שמציעים רק יינות בכוסות או בבקבוקים, אפשר למצוא גם מסעדות שמגישות טעימות מכל סוג יין: מכונות מיוחדות שמוצבות במסעדה מאפשרות דגימה קטנה של היין, תמורת תשלום קטן.

 

ואגב, אם אתם לא חובבי יין גדולים, תוכלו גם לבלות במבשלות בירה. כאלה כבר צצות יותר ויותר, וישנן מסעדות מסוג זה בתל אביב וגם מחוצה לה – בדרום ובצפון הארץ כאחד. כאן יגישו לכם את הבירות הביתיות, לרוב לצד תפריט קטן, שהותאם לבירה.