מתכונים ומאכלים לחג שבועות

לשם מה בוחרים מאכלים לחג שבועות? מי צריך מתכונים לחג השבועות ולמה הכול מתחיל ונגמר בחלב?

יש לא מעט תשובות לשאלות הללו ורובן פשוטות למדי. אחד מאותם פירושים בא לידי ביטוי בחזרת בני ישראל ממעמד הר סיני, מאחר שלא יכלו להשתמש יותר בכלי האוכל על פי דיני הכשרות נאלצו לאכול רק דברים המבוססים על חלב ומכאן לא פעם המשך המסורת של מאכלים לשבועות על טהרת החלב. סיבה נוספת לבחירת מתכונים לחג שבועות באים לידי ביטוי במשה רבנו שהעדיף חלב ממינקת יהודיה על פני המצרייה ומכאן לא פעם מתכונים לחג זה על טהרת החלב. 

על חלב בשבועות ועל סיבות 

סיבות נוספות של בחירת מאכלים לחג שבועות, אינן קשורות רק בטעמים אלא בהחלט בכיבוד המסורת. בחירת מתכונים לחג שבועות על טהרת החלב מגיעות לא פעם על מנת לקדש את עניין דבש וחלב שהוא בגימטרייה תרי"ג מצוות. תשובה נוספת לסיבות הקשורות במסורת החלב, באות לידי ביטוי במשפט "ביום ביכורים בהקריבכם מנחה חדשה לה' בשבועותיכם", תוכלו למצוא את ראשי התיבות שהם חלב. גם הר סיני מביא את הסיבה מדוע בוחרים גבינות וזאת בהסתמך על המשפט "למה תרצדון הרים גבנונים", אם כן המילה גבינה מגיעה אף היא מהמילה גבנונים.

על שבועות ועל התרגום החדשני

מעבר לתרגומים העתיקים, אפשר להבין כי הטעמים המגיעים מהחלב בחג השבועות נובעים בעיקר מפאת עונת ההמלטות בצאן המתרחשת בתקופה זו. עונה זו מושפעת מחלב ולכן טבעי ביותר לחוג את החג בטהרת החלב. בסיכומו של דבר, כאשר בוחרים חלב, בוחרים מאכלים המתעכלים ביתר קלות וכשהולכים ללמוד תורה בשבועות, אין מעמיסים על הקיבה וכך לא מערפלים את המחשבה. בעוד המחשבה אינה מעורפלת היא זוכה ביכולת ללמוד בבהירות ובצלילות את אשר התרחש ואת נפלאות החג ויתרונותיו. 

על מתכונים ועל חלב

תרים אחר מתכונים לחג שבועות? רוצים להפיק מאפים, עוגות ואפילו קינוחים על טהרת החלב? יש לא מעט אפשרויות וביניהן גם גבינות דלות שומן אשר תספקנה לכם מרקם קל, נעים ואנין טעם והעיקר שיהיה לכם חג שמח.

 

רוצים עוד טיפים קולינאריים? אנו מזמינים אתכם להתרשם מן התפריט שלנו.