טקס בר המצווה בכותל

טקס בר מצווה בכותל מעצים חוויה עוצמתית ממילא לכזו שמימית. על מה חשוב להקפיד במהלך טקס שכזה, מדוע קריטי לערוך אותו דווקא בכותל המערבי ולמה לסיים את הטקס במסעדה - כאן לפניכם

בר מצווה הוא אירוע מרגש במיוחד, אירוע המסמל קבלת אחריות כבר מעצם ההתכוננות אליו והלמידה הדורשים משמעת עצמית, בגרות ואחריות. טקס העליה לתורה הוא טקס מרגש הדורש מהנער לעמוד קבל עם ועדה ולשיר את המזמור אותו שינן ועליו התאמן במשך זמן רב. כל טקס בר מצווה הוא מרגש, אך אין ספק כי עריכת טקס בר המצווה בכותל מוסיפה הרבה מאוד עוצמה, ריגוש ומשמעות ומחברת את הנער החי במאה ה-21 עם דורות קודמים, ונותנת לו לחוש חלק מדבר גדול הרבה יותר מאשר משפחתו הקרובה.

 

בר מצווה בכותל משייך את אותו ילד / נער אל העם ואל האנשים שחיו בארץ ישראל גם לפני אלפי שנים. זו הסיבה שלא רק משפחות החיות בישראל בוחרות לערוך את טקס העליה לתורה בכותל אלא גם משפחות החיות בחו"ל מגיעות לכותל לטקס מרגש זה.

 

עריכת הטקס בר מצווה בכותל, מאפשרת לחוגגים גם לסיים את המאורע החגיגי במסעדה מקומית מוצלחת, ובדיוק כאן מסעדת כרמא נכנסת לתמונה. צרו איתנו קשר בדף באתר או במספר: 02-6436643 להבטיח את מקומכם אצלנו ביום החג.

 

חגיגה במסעדת כרמא לאחר טקס הבר מצווה בכותל

 

טקס בר מצווה בכותל - גם האבנים מדברות

 

אם טקס עליה לתורה הנערך בבית הכנסת השכונתי מסתיים בזריקת סוכריות לאחר המזמור אותו שר הנער ופיוט אותו מזמר החזן, טקס הנערך בכותל הוא חגיגי הרבה יותר ויכול לכלול בסופו גם למשל סיור בר מצווה בכותל. לטקס כזה מצרפים בדרך כלל להקת מתופפים, נגנים בכלים נוספים כמו כינור או נבל והתחושה היא הקרובה ביותר לתחושת האנרגיות והעוצמות שחש עם ישראל כאשר עלה לבית המקדש בשלושת הרגלים. ההתכנסות בכותל מביאה לתחושה יוצאת דופן של חיבור, התגבשות, לא רק של המשפחה והחברים.

 

נראה כאילו כל עם ישראל נמצא ומשתתף איתכם בשמחתכם כאשר אתם עורכים טקס בר מצווה בכותל. אם תשאלו אדם שבחר להגיע לכותל ביום שמח זה של בר המצווה או בימים שמחים אחרים כמו בת מצווה, חתונה או ברית, הוא יאמר לכם כי התחושה היא שגם האבנים מדברות ושמחות בשמחת המשפחה.

 

ולקינוח - ארוחה טובה במסעדה קסומה

 

יום עמוס בריגושים ובאנרגיות חובה לסיים בארוחה מפנקת במסעדה טובה. לא כל מסעדה מתאימה לחתום יום מרגש כזה, רק מסעדה שתתן לכם ערך מוסף, כמו מסעדת כרמא היפהפיה. ניתן לערוך במסעדה מסיבת בר מצווה שלמה כולל להקת הנגנים, ריקודים ועוד ובכותל לערוך רק את טקס העליה לתורה עצמו. ניתן גם להגיע למסעדה לארוחה רגועה - הכל על פי מצב הרוח והרצון שלכם.

 

מסעדת כרמא נמצאת בלב שכונת עין כרם היפה, כשסביבה הרי ירושלים הירוקים וסמטאותיה ובתיה המיוחדים של עין כרם. דרך חלונות הזכוכית המקושתים והעצומים או מהמרפסת היפה תוכלו לצפות בנוף הנפלא, לאכול ארוחה טובה בכל סגנון שתבחרו - בשרי, חלבי, צמחוני. אין ספק שזהו אירוע יוצא דופן שילדכם לא ישכח והוא יהווה אבן דרך משמעותי בחייו.